vampiric_ninja's lekar
Av: vampiric_ninja 01:47, 6/10 -11 | vampiric_ninja kommenterar: Min kub. :)
En ganska casual kub fokuserad mycket på creatures, även om jag inte kunde motstå frestelsen att peta in några brutna spells som Channel och Balance.
Kuben har i nuläget en begränsad budget (inget enskilt kort "får" kosta mer än 100 kr), även om jag har pimpat den med en hel del foils, alternate art och signerade kort.
Några av de mysigaste samlarobjekten:
Ajani Vengeant, Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas, Foil
Balance, From the Vault Exiled, Foil
Black Knight, Friday Night Price, Foil
Blastoderm, Duel Decks: Garruk vs Liliana, Signerad av Nils Hamm
Bogardan Hellkite, Duel Decks: Knights vs Dragons, Foil
Chain Lightning, Premium Decks, Foil
Channel, From the Vault: Exiled, Foil
City of Brass, Junior Super Series, Foil
Despise, Friday Night Price, Foil
Eternal Witness, Friday Night Price, Foil, Signerad av Terese Nielsen
Glissa the Traitor, Signerad av Chris Rahn
Goblin Guide, Grand Prix Promo, Foil
Great Sable Stag, Foil
Hornet Queen, Signerad av Martina Pilcerova
Incinerate, Duel Decks: Jace vs Chandra, Signerad av Steve Prescott
Isochron Scepter, Friday Night Price, Foil
Juggernaught, Friday Night Price, Foil
Kird Ape, From the Vault: Exiled, Foil, Signerad av Terese Nielsen
Loxodon Warhammer, Duel Decks: Knights vs Dragons, Signerad av Terese Nielsen
Primordial Hydra, Xbox Promo
Ranger of Eos, Signerad av Volkan Baga
Savannah Lions, 8th Edition, Foil
Serendib Efreet, From the Vault: Exiled, Foil
Silverblade Paladin, Buy-a-Box promo, Foil
Silver Knight, Duel Decks: Knights vs Dragons, Signerad av Steve Prescott
Skullclamp, From the Vault: Exiled, Foil
Sphinx of the Steel Wind, Premium Decks, Foil
Spiritmonger, Grand Prix Promo, Foil
Strip Mine, From the Vault: Exiled, Foil
Sun Titan, Prerelease, Foil, Signerad av Chris Rahn
Sword of Body and Mind, Scars of Mirrodin, Signerad av Chris Rahn
Swords to Plowshares, Duel Decks: Elspeth vs Tezzeret, Signerad av Terese Nielsen
Tinker, From the Vault: Exiled, Foil, Signerad av Chris Rahn
Tuktuk the Explorer, Signerad av Volkan Baga
Urza's Rage, Duel Decks: Phyrexia vs The Coalition, Foil
Vesuva, From the Vault: Realms, Foil
White Knight, Friday Night Price, Foil
420 kort (alltså 4 boosters "över") uppdelat på 51 kort av varje färg, 6 multicolor-kort av varje tvåfärgskombination, ett kort av varje shard samt förstås länder och artefakter. :)
Senast uppdaterad 3/3-13 | Kategori: Casual | Format: Booster DraftStorlek: 420 kort | Färger: | Exportera till Magic Online Exportera till Apprentice Exportera till Magic Workstation Skriv ut 7602:- LEKVÄRDE | |
1 Treachery (Urza's Destiny) = 482:-
1 Chrome Mox (Mirrodin) = 421:-
1 Demonic Tutor (Duel Decks: Divine vs Demonic) = 222:-
1 Enlightened Tutor (Mirage) = 204:-
1 Cursed Scroll (Tempest) = 194:-
1 Grand Abolisher (Magic 2012) = 154:-
1 Blood Crypt (Return to Ravnica) = 153:-
1 Breeding Pool (Gatecrash) = 134:-
1 Sacred Foundry (Gatecrash) = 120:-
1 Vengevine (Rise of the Eldrazi) = 117:-
1 Steam Vents (Return to Ravnica) = 114:-
1 Time Warp (Magic 2010) = 112:-
1 Watery Grave (Gatecrash) = 110:-
1 Sensei's Divining Top (Champions of Kamigawa) = 110:-
1 Exalted Angel (Onslaught) = 105:-
1 Bloodline Keeper (Innistrad) = 97:-
1 Stomping Ground (Gatecrash) = 93:-
1 Necromancy (Visions) = 89:-
1 Godless Shrine (Gatecrash) = 86:-
1 Sword of Body and Mind (Scars of Mirrodin) = 85:-
1 Temple Garden (Return to Ravnica) = 85:-
1 Overgrown Tomb (Return to Ravnica) = 84:-
1 Sword of War and Peace (New Phyrexia) = 83:-
1 Hallowed Fountain (Return to Ravnica) = 81:-
1 Phyrexian Arena (Duel Decks: Phyrexia vs The Coalition) = 74:-
1 Green Sun's Zenith (Mirrodin Besieged) = 71:-
1 Thran Quarry (Urza's Saga) = 70:-
1 Birds of Paradise (5th Edition) = 70:-
1 Mystical Tutor (Mirage) = 69:-
1 Armageddon (Portal) = 68:-
1 Sarcomancy (Tempest) = 65:-
1 The Rack (Duels of the Planeswalkers) = 61:-
1 Glen Elendra Archmage (Eventide) = 61:-
1 Grave Titan (Magic 2011) = 57:-
1 Primeval Titan (Magic 2012) = 57:-
1 Hero of Bladehold (Mirrodin Besieged) = 55:-
1 Bloodghast (Zendikar) = 54:-
1 Ink-Eyes, Servant of Oni (Planechase 2012) = 53:-
1 Sorin Markov (Zendikar) = 51:-
1 Batterskull (New Phyrexia) = 51:-
1 Lightning Greaves (Commander) = 49:-
1 Sigarda, Host of Herons (Avacyn Restored) = 48:-
1 Phantasmal Image (Magic 2012) = 46:-
1 Master of the Wild Hunt (Magic 2010) = 44:-
1 Gemstone Mine (Timeshifted) = 43:-
1 Oblivion Stone (Commander) = 40:-
1 Black Sun's Zenith (Mirrodin Besieged) = 40:-
1 Primordial Hydra (Duels of the Planeswalkers Promos) = 39:-
1 Drogskol Reaver (Dark Ascension) = 39:-
1 Grand Coliseum (Onslaught) = 39:-
1 Erratic Portal (Exodus) = 38:-
1 Phyrexian Metamorph (New Phyrexia) = 37:-
1 Sarkhan Vol (Shards of Alara) = 35:-
1 Tangle (Invasion) = 35:-
1 Garruk Wildspeaker (Magic 2010) = 35:-
1 Ancestral Vision (Duel Decks: Jace Vs Chandra) = 34:-
1 Shelldock Isle (Lorwyn) = 33:-
1 Lotus Cobra (Zendikar) = 32:-
1 Angelic Destiny (Magic 2012) = 31:-
1 Supreme Verdict (Return to Ravnica) = 31:-
1 Baleful Strix (Planechase 2012) = 30:-
1 Woodland Cemetery (Innistrad) = 29:-
1 Fact or Fiction (Invasion) = 29:-
1 Stillmoon Cavalier (Eventide) = 28:-
1 Drowned Catacomb (Magic 2013) = 28:-
1 Glacial Fortress (Magic 2010) = 27:-
1 Spellskite (New Phyrexia) = 27:-
1 Clifftop Retreat (Innistrad) = 27:-
1 Coalition Relic (Duel Decks: Phyrexia vs The Coalition) = 27:-
1 Baneslayer Angel (Magic 2011) = 26:-
1 Diregraf Ghoul (Game Day Promos) = 25:-
1 Abrupt Decay (Return to Ravnica) = 25:-
1 Sunpetal Grove (Magic 2012) = 25:-
1 Hypnotic Specter (Revised) = 25:-
1 Chromatic Lantern (Return to Ravnica) = 25:-
1 Isolated Chapel (Innistrad) = 24:-
1 Jace Beleren (Magic 2011) = 24:-
1 Rootbound Crag (Magic 2010) = 24:-
1 Mother of Runes (Commander) = 24:-
1 Dragonskull Summit (Magic 2011) = 23:-
1 Wood Elves (Portal) = 22:-
1 Nature's Lore (Duel Decks: Garruk vs Liliana) = 21:-
1 Thrun, the Last Troll (Mirrodin Besieged) = 21:-
1 Path to Exile (Conflux) = 21:-
1 Hinterland Harbor (Innistrad) = 21:-
1 Night's Whisper (Fifth Dawn) = 20:-
1 Sulfur Falls (Innistrad) = 20:-
1 Chainer's Edict (Torment) = 20:-
1 Kargan Dragonlord (Rise of the Eldrazi) = 19:-
1 Sower of Temptation (Lorwyn) = 19:-
1 Thalia, Guardian of Thraben (Dark Ascension) = 19:-
1 Awakening Zone (Commander) = 18:-
1 Mana Tithe (Player Rewards) = 18:-
1 Rakdos, Lord of Riots (Return to Ravnica) = 18:-
1 Basilisk Collar (Worldwake) = 18:-
1 Plow Under (Urza's Destiny) = 18:-
1 Dreadbore (Return to Ravnica) = 18:-
1 Slaughter Pact (Future Sight) = 17:-
1 Shadowmage Infiltrator (Odyssey) = 17:-
1 Fellwar Stone (Commander) = 17:-
1 Dismember (New Phyrexia) = 17:-
1 Psionic Blast (Player Rewards) = 16:-
1 Graveborn Muse (10th Edition) = 16:-
1 Counterspell (Duel Decks: Jace Vs Chandra) = 16:-
1 Burst Lightning (Player Rewards) = 16:-
1 Ponder (Magic 2010) = 15:-
1 Ranger of Eos (Shards of Alara) = 15:-
1 Keiga, the Tide Star (Champions of Kamigawa) = 15:-
1 Nezumi Shortfang (Champions of Kamigawa) = 15:-
1 Hornet Queen (Commander) = 15:-
1 Boros Charm (Gatecrash) = 15:-
1 Lightning Helix (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 14:-
1 Pithing Needle (Return to Ravnica) = 13:-
1 Yosei, the Morning Star (Champions of Kamigawa) = 13:-
1 Edric, Spymaster of Trest (Commander) = 13:-
1 Swords to Plowshares (Duel Decks: Elspeth vs Tezzeret) = 13:-
1 Solemn Simulacrum (Magic 2012) = 13:-
1 Farseek (Ravnica) = 13:-
1 Student of Warfare (Rise of the Eldrazi) = 13:-
1 Day of Judgment (Zendikar) = 12:-
1 Overwhelming Stampede (Magic 2011) = 12:-
1 Chameleon Colossus (Morningtide) = 12:-
1 Snake Basket (Visions) = 12:-
1 Bad River (Mirage) = 12:-
1 Remand (Ravnica) = 12:-
1 Voidmage Prodigy (Timeshifted) = 11:-
1 Mountain Valley (Mirage) = 11:-
1 Divert (Odyssey) = 11:-
1 Preordain (Duel Decks: Venser vs Koth) = 11:-
1 Beast Within (New Phyrexia) = 11:-
1 Bloodbraid Elf (Alara Reborn) = 11:-
1 Gavony Township (Innistrad) = 11:-
1 Loxodon Hierarch (Ravnica) = 11:-
1 Lodestone Golem (Archenemy) = 10:-
1 Hymn to Tourach (Fallen Empires) = 10:-
1 Gideon Jura (Rise of the Eldrazi) = 10:-
1 Illusory Angel (Planechase 2012) = 10:-
1 Niv-Mizzet, the Firemind (Guildpact) = 10:-
1 Flood Plain (Mirage) = 10:-
1 Isamaru, Hound of Konda (Champions of Kamigawa) = 10:-
1 Mystic Snake (Apocalypse) = 10:-
1 Rancor (Magic 2013) = 10:-
1 Reveillark (Morningtide) = 10:-
1 Banefire (Duels of the Planeswalkers) = 9:-
1 Wall of Omens (Commander) = 9:-
1 Bojuka Bog (Commander) = 9:-
1 Kessig Wolf Run (Innistrad) = 9:-
1 Meloku the Clouded Mirror (Champions of Kamigawa) = 9:-
1 Pillage (Alliances) = 9:-
1 Urza's Rage (Invasion) = 8:-
1 Wayfarer's Bauble (Fifth Dawn) = 8:-
1 Wall of Blossoms (Planechase 2012) = 8:-
1 Qasali Pridemage (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 8:-
1 Chandra Nalaar (Lorwyn) = 8:-
1 Undermine (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 8:-
1 Silver Knight (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 8:-
1 Boros Reckoner (Gatecrash) = 8:-
1 Forbid (Exodus) = 8:-
1 Plague Sliver (Time Spiral) = 8:-
1 Crystal Shard (Mirrodin) = 8:-
1 Grafted Wargear (Fifth Dawn) = 8:-
1 Loxodon Warhammer (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 8:-
1 Magma Jet (Duel Decks: Jace Vs Chandra) = 8:-
1 Honor of the Pure (Magic 2011) = 8:-
1 Siege-Gang Commander (Magic 2010) = 8:-
1 Delver of Secrets (Innistrad) = 8:-
1 Firespout (Shadowmoor) = 8:-
1 Man-o'-War (Duel Decks: Jace Vs Chandra) = 7:-
1 Grasslands (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 7:-
1 Stone Rain (Portal Second Age) = 7:-
1 Dark Ritual (Duel Decks: Divine Vs Demonic) = 7:-
1 Unearth (Urza's Legacy) = 7:-
1 Harmonize (Commander) = 7:-
1 Mishra's Factory (Duel Decks: Elspeth vs Tezzeret) = 7:-
1 Oona's Prowler (Lorwyn) = 7:-
1 Journey to Nowhere (Zendikar) = 7:-
1 Call of the Herd (Timeshifted) = 7:-
1 Unmake (Archenemy) = 7:-
1 Incinerate (Duel Decks: Jace Vs Chandra) = 6:-
1 Rocky Tar Pit (Mirage) = 6:-
1 Ohran Viper (Coldsnap) = 6:-
1 Vines of Vastwood (Zendikar) = 6:-
1 Ratchet Bomb (Scars of Mirrodin) = 6:-
1 Wall of Denial (Duel Decks: Venser vs Koth) = 6:-
1 Treetop Village (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 6:-
1 Restoration Angel (Avacyn Restored) = 6:-
1 Comet Storm (Worldwake) = 6:-
1 Tombstalker (Future Sight) = 6:-
1 Go for the Throat (Mirrodin Besieged) = 6:-
1 Kitchen Finks (Shadowmoor) = 6:-
1 Brainstorm (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 6:-
1 Tuktuk the Explorer (Rise of the Eldrazi) = 6:-
1 Tectonic Edge (Worldwake) = 6:-
1 Mirran Crusader (Mirrodin Besieged) = 5:-
1 Avalanche Riders (Urza's Legacy) = 5:-
1 Invisible Stalker (Innistrad) = 5:-
1 Terminate (Commander) = 5:-
1 Martial Coup (Conflux) = 5:-
1 Moorland Haunt (Innistrad) = 5:-
1 Goblin Assault (Shards of Alara) = 5:-
1 Drana, Kalastria Bloodchief (Rise of the Eldrazi) = 5:-
1 Seething Song (9th Edition) = 5:-
1 Wolfir Silverheart (Avacyn Restored) = 5:-
1 Troll Ascetic (Commander) = 5:-
1 Vorapede (Dark Ascension) = 5:-
1 Yavimaya Elder (Duel Decks: Phyrexia vs The Coalition) = 5:-
1 Experiment One (Gatecrash) = 5:-
1 Great Sable Stag (Magic 2010) = 5:-
1 Steel Hellkite (Scars of Mirrodin) = 5:-
1 Gelectrode (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 5:-
1 Disenchant (Timeshifted) = 5:-
1 Faithless Looting (Dark Ascension) = 5:-
1 Grim Lavamancer (Magic 2012) = 4:-
1 Mortify (Commander) = 4:-
1 Serra Avenger (Time Spiral) = 4:-
1 Hellrider (Dark Ascension) = 4:-
1 Mentor of the Meek (Innistrad) = 4:-
1 Electrolyze (Commander) = 4:-
1 Bloodgift Demon (Innistrad) = 4:-
1 Strangleroot Geist (Dark Ascension) = 4:-
1 Evil Twin (Innistrad) = 4:-
1 Seaside Citadel (Shards of Alara) = 4:-
1 Markov Blademaster (Dark Ascension) = 4:-
1 Crumbling Necropolis (Shards of Alara) = 4:-
1 Molten-Tail Masticore (Scars of Mirrodin) = 4:-
1 Brittle Effigy (Magic 2011) = 4:-
1 Shriekmaw (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 4:-
1 Shrine of Burning Rage (New Phyrexia) = 4:-
1 Cultivate (Commander) = 4:-
1 Ninja of the Deep Hours (Planechase 2012) = 4:-
1 Chittering Rats (Darksteel) = 4:-
1 Bone Shredder (Duel Decks: Phyrexia vs The Coalition) = 4:-
1 Phyrexian Revoker (Mirrodin Besieged) = 4:-
1 Fire Imp (Portal) = 4:-
1 Nantuko Shade (Magic 2011) = 4:-
1 Vizkopa Guildmage (Gatecrash) = 4:-
1 Simic Charm (Gatecrash) = 4:-
1 Mulldrifter (Commander) = 4:-
1 Elephant Guide (Judgment) = 4:-
1 Prismatic Lens (Time Spiral) = 4:-
1 Ash Zealot (Return to Ravnica) = 4:-
1 Reckless Waif (Innistrad) = 4:-
1 Nezumi Graverobber (Commander) = 4:-
1 Vampire Nighthawk (Commander) = 3:-
1 Arcane Sanctum (Shards of Alara) = 3:-
1 Deep Analysis (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 3:-
1 Gargoyle Castle (Magic 2010) = 3:-
1 Precinct Captain (Return to Ravnica) = 3:-
1 Izzet Charm (Return to Ravnica) = 3:-
1 Fire // Ice (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 3:-
1 Savannah Lions (8th Edition) = 3:-
1 Palladium Myr (Scars of Mirrodin) = 3:-
1 Rakdos Pit Dragon (Dissension) = 3:-
1 Life // Death (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 3:-
1 Blastoderm (Duel Decks: Garruk vs Liliana) = 3:-
1 Chandra's Phoenix (Magic 2012) = 3:-
1 Smother (Onslaught) = 3:-
1 Forked Bolt (Rise of the Eldrazi) = 3:-
1 Blood Knight (Planar Chaos) = 3:-
1 Void (Timeshifted) = 3:-
1 Mizzium Mortars (Return to Ravnica) = 3:-
1 Flametongue Kavu (Commander) = 3:-
1 Wolfir Avenger (Avacyn Restored) = 3:-
1 Tinder Wall (Coldsnap Theme Decks) = 3:-
1 Faith's Fetters (Duel Decks: Divine Vs Demonic) = 3:-
1 Rakdos Guildmage (Dissension) = 3:-
1 Sphere of the Suns (Mirrodin Besieged) = 3:-
1 Simic Manipulator (Gatecrash) = 3:-
1 Stromkirk Noble (Innistrad) = 3:-
1 Dauthi Slayer (Timeshifted) = 3:-
1 Dismiss (Tempest) = 3:-
1 Hell's Thunder (Shards of Alara) = 3:-
1 Nekrataal (Visions) = 3:-
1 Lingering Souls (Dark Ascension) = 3:-
1 Simic Sky Swallower (Commander) = 3:-
1 Augur of Bolas (Magic 2013) = 3:-
1 Griffin Guide (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 3:-
1 Jungle Shrine (Shards of Alara) = 3:-
1 Halimar Depths (Worldwake) = 3:-
1 Deadbridge Goliath (Return to Ravnica) = 3:-
1 Soltari Monk (Tempest) = 3:-
1 Azorius Charm (Return to Ravnica) = 3:-
1 Dimir Charm (Gatecrash) = 3:-
1 Ghor-Clan Rampager (Gatecrash) = 3:-
1 Memory Lapse (Homelands) = 3:-
1 Llanowar Elves (4th Edition) = 3:-
1 Magmaquake (Magic 2013) = 3:-
1 Dryad Militant (Return to Ravnica) = 3:-
1 Stupor (Timeshifted) = 3:-
1 Avacyn's Pilgrim (Innistrad) = 3:-
1 Knight of Infamy (Magic 2013) = 3:-
1 Selesnya Charm (Return to Ravnica) = 3:-
1 Lotleth Troll (Return to Ravnica) = 2:-
1 Enclave Cryptologist (Rise of the Eldrazi) = 2:-
1 Loam Lion (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 2:-
1 Caldera Hellion (Shards of Alara) = 2:-
1 Desolate Lighthouse (Avacyn Restored) = 2:-
1 Chimeric Mass (Scars of Mirrodin) = 2:-
1 Prophetic Bolt (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 2:-
1 Putrefy (Duel Decks: Izzet vs Golgari) = 2:-
1 Dungeon Geists (Dark Ascension) = 2:-
1 Into the Roil (Zendikar) = 2:-
1 Rhox War Monk (Shards of Alara) = 2:-
1 Skinshifter (Magic 2012) = 2:-
1 Wild Nacatl (Shards of Alara) = 2:-
1 Judge's Familiar (Return to Ravnica) = 2:-
1 Acidic Slime (Magic 2011) = 2:-
1 Soltari Priest (Timeshifted) = 2:-
1 Looter il-Kor (Time Spiral) = 2:-
1 Mana Leak (Magic 2011) = 2:-
1 River Boa (Zendikar) = 2:-
1 Sea Gate Oracle (Rise of the Eldrazi) = 2:-
1 Doom Blade (Magic 2010) = 2:-
1 Knight of Glory (Magic 2013) = 2:-
1 Compulsive Research (Ravnica) = 2:-
1 Fiend Hunter (Innistrad) = 2:-
1 Temporal Spring (Apocalypse) = 2:-
1 Krosan Tusker (Onslaught) = 2:-
1 Skinrender (Scars of Mirrodin) = 2:-
1 Hellion Crucible (Magic 2013) = 2:-
1 Stormblood Berserker (Magic 2012) = 2:-
1 Oblivion Ring (Lorwyn) = 2:-
1 Perilous Myr (Scars of Mirrodin) = 2:-
1 Blightning (Shards of Alara) = 2:-
1 Sphinx of Jwar Isle (Zendikar) = 2:-
1 Recoil (Invasion) = 2:-
1 Phantasmal Bear (Magic 2012) = 2:-
1 Gideon's Lawkeeper (Magic 2012) = 2:-
1 Barter in Blood (Avacyn Restored) = 2:-
1 Ember Hauler (Magic 2011) = 2:-
1 Phyrexian Plaguelord (8th Edition) = 2:-
1 Sejiri Steppe (Worldwake) = 2:-
1 Coiling Oracle (Dissension) = 2:-
1 Demonic Taskmaster (Avacyn Restored) = 2:-
1 Exclude (Invasion) = 2:-
1 Tandem Lookout (Avacyn Restored) = 2:-
1 Dreg Mangler (Return to Ravnica) = 2:-
1 Evolving Wilds (Magic 2013) = 2:-
1 Plated Geopede (Zendikar) = 2:-
1 Ultimate Price (Return to Ravnica) = 2:-
1 Quicksand (Worldwake) = 2:-
1 Char (Ravnica) = 2:-
1 Woolly Thoctar (Shards of Alara) = 2:-
1 Arc Trail (Scars of Mirrodin) = 2:-
1 Naturalize (Innistrad) = 2:-
1 Unstable Mutation (4th Edition) = 2:-
1 Terramorphic Expanse (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 2:-
1 Mortarpod (Mirrodin Besieged) = 2:-
1 Obstinate Baloth (Magic 2011) = 2:-
1 Duress (Magic 2010) = 2:-
1 Cadaver Imp (Rise of the Eldrazi) = 2:-
1 Cloudfin Raptor (Gatecrash) = 2:-
1 Sunhome Guildmage (Gatecrash) = 2:-
1 Reckless Charge (Odyssey) = 2:-
1 Pilgrim's Eye (Duel Decks: Venser vs Koth) = 1:-
1 Arrest (Scars of Mirrodin) = 1:-
1 Goblin Ruinblaster (Zendikar) = 1:-
1 Hands of Binding (Gatecrash) = 1:-
1 Calcite Snapper (Worldwake) = 1:-
1 Bramblecrush (Innistrad) = 1:-
1 Aether Adept (Magic 2011) = 1:-
1 Mesmeric Fiend (Torment) = 1:-
1 Skarrg Guildmage (Gatecrash) = 1:-
1 Elite Vanguard (Duel Decks: Elspeth vs Tezzeret) = 1:-
1 Temporal Isolation (Time Spiral) = 1:-
1 Fume Spitter (Scars of Mirrodin) = 1:-
1 Momentary Blink (Time Spiral) = 1:-
1 Torch Fiend (Dark Ascension) = 1:-
1 Tumble Magnet (Scars of Mirrodin) = 1:-
1 Loyal Cathar (Dark Ascension) = 1:-
1 Searing Spear (Magic 2013) = 1:-
1 Lightning Bolt (Summer Magic) = 1:-
1 Frost Titan (Duels of the Planeswalkers Promos) = 0:-
1 Goblin Guide (GP/PT Promos) = 0:-
1 Sphinx of the Steel Wind (Premium Deck - Graveborn) = 0:-
1 Rift Bolt (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Mind Stone (Gateway) = 0:-
1 Akroma, Angel of Wrath (Duel Decks: Divine vs Demonic) = 0:-
1 Kird Ape (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Juggernaut (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Boggart Ram-Gang (Premium Deck - Fire and Lightning) = 0:-
1 Eternal Witness (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Vesuva (From the Vault: Realms) = 0:-
1 Zoetic Cavern (Gateway) = 0:-
1 Firebolt (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Tinker (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Bonesplitter (Arena League) = 0:-
1 City of Brass (Junior Super Series) = 0:-
1 Bogardan Hellkite (Duel Decks: Knights vs Dragons) = 0:-
1 Savage Lands (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Figure of Destiny (Premium Deck - Fire and Lightning) = 0:-
1 Isochron Scepter (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Strip Mine (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Sun Titan (Prerelease) = 0:-
1 Mogg Fanatic (Gateway) = 0:-
1 Tidehollow Sculler (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Ghitu Encampment (Premium Deck - Fire and Lightning) = 0:-
1 Ajani Vengeant (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 0:-
1 Chain Lightning (Premium Deck - Fire and Lightning) = 0:-
1 Balance (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Nevinyrral's Disk (From the Vault: Relics) = 0:-
1 Nicol Bolas, Planeswalker (Duel Decks: Ajani vs Nicol Bolas) = 0:-
1 Silverblade Paladin (Buy-a-box Promos) = 0:-
1 Spiritmonger (GP/PT Promos) = 0:-
1 Gerrard's Verdict (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Jackal Pup (Premium Deck - Fire and Lightning) = 0:-
1 Faerie Conclave (Gateway) = 0:-
1 Sakura-Tribe Elder (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Channel (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Wurmcoil Engine (Prerelease) = 0:-
1 Sprouting Thrinax (Wizards Play Network) = 0:-
1 Venser, the Sojourner (Duel Decks: Venser vs Koth) = 0:-
1 Faceless Butcher (Premium Deck - Graveborn) = 0:-
1 Serendib Efreet (From the Vault: Exiled) = 0:-
1 Black Vise (From the Vault: Relics) = 0:-
1 Despise (Friday Night Magic Promos) = 0:-
1 Inferno Titan (Duels of the Planeswalkers Promos) = 0:-
1 Calciderm (Gateway) = 0:-
1 Animate Dead (Premium Deck - Graveborn) = 0:-
1 Skullclamp (From the Vault: Exiled) = 0:-
|
| Manakurva Manakurva | |
|
Färgfördelning Färgfördelning | |
|
Guldfiska! [lek]92284[/lek] Köp leken!
Proxa leken! | | |
|
|