Magic the Gathering
Magic the Gathering34966 medlemmar 639 inloggade

Användare:

Lösenord:


Bli medlem
Glömt lösenord?

Sök SvenskaMagic
Sök kort:

Sök medlem:

Sök stad:
Sök forumet:

Sök regelterm:

Sök lek:
FORUMET Start | Forumnytt | Sök | Regler | Privata bord  
EDH / COMMANDER Kenrith, the Returned King EDH... Tips, råd och kritik på mitt l ...
Fråga om EDH-regel
Senast läst: 12:53:04, 25/5 -24. Läst 561 gånger.
Iniovan

Azorius
MEDLEM
Skövde
@svm s. 19/6 -13

192 rubriker
531 svar

Fråga om EDH-regel 09:56:15, 9/4 -24  
Hejhopp!

Är det fullkomligt illegalt i EDH att ha mer än 100 kort?
Jag antar att Battle of Wits inte är nåt att satsa på då?

Uppdaterad: 09:58:01, 9/4 -24

OlliPettersson

Selesnya
MEDLEM
Hägersten
@svm s. 23/8 -18

3 rubriker
24 svar

1. Hej, Ja enligt reglerna är de... 11:24:20, 9/4 -24  
Hej,
Ja enligt reglerna är det hundra kort som gäller. Men, commander är ju ett casual format, så kolla med din spelgrupp om de är okej med en Battle of Wits lek. Det kan ju bli kul!
Iniovan

Azorius
MEDLEM
Skövde
@svm s. 19/6 -13

192 rubriker
531 svar

2. tack för svar :)... 13:02:37, 9/4 -24  
tack för svar :)
BYT BORD TILL


 
  Slippa reklamen? Bli Guldmedlem!