Sveriges största community för Magic: The Gathering
0
FORUMET Start | Forumnytt | Sök | Regler | Privata bord  
Senast läst: 11:06:10, 14/2 -26. Läst 1270 gånger.
baggeman
15 rubriker, 182 svar
Hedersmedlem
Färgelanda
@svm s. 13/4 -09
Guldfiska i leklådan 08:45:02, 25/8 -17
 
Jag gillar funktionen guldfiska, och använder den en hel del för att få en snabb känsla för en ny lek. Dock kan det bli rätt rörigt om man guldfiskar gravbaserade lekar, då man bara har ett sätt att markera att korten lämnat handen (förutom exile).

Kanske vore det möjligt att lägga till ytterligare en nivå för korten. Dvs, att man trycker en gång på ett kort och det förminskas ett steg, och trycker man ytterligare en gång till blir det ännu mindre.
Trycker man på kortet igen växlas det tillbaks till ursprungsstorleken. Vi får alltså en snurra på tre steg som man växlar igenom, istället för att växla mellan två steg.

Är detta något att satsa på?
ztrider
80 rubriker, 346 svar
Hedersmedlem
Uppsala
@svm s. 7/2 -13
Anländer också denna funktion en hel del och skulle också vilja se en sån funktion :)
 
"Drog inga land"
duddelutten
451 rubriker, 5238 svar
Medlem
Nybro
@svm s. 6/3 -06
#pray4svm3 #1like=1restecpa
 
"Riktiga män ger upp före motståndaren..." - Xorna
Bloodspawn
15 rubriker, 706 svar
Medlem
Habo
@svm s. 27/3 -15
Playtest-funktionen på tappedout är en av anledningarna till att jag inte använder leklådan, gör gärna ett studiebesök där.
 
"Not Gruul? Then die!"


BYT BORD TILL